Pośród wielu bredni tłoczących się po nadwiślańskim kraju jest i taka, że następcy band UPA walczą z Rosjanami za nas, czyli za Polskę i każdego tubylca nie zagonionego w kamasze. Podobnie Ukraińcy usprawiedliwiają mordy Polaków na Wołyniu, bo przecież oni walczyli z sołdatami, a masakra Polaków przy pomocy wideł i siekier była wynikiem wojennego rozgardiaszu. Z wszystkich jednak aktualnych wydarzeń płynie wyraźna wskazówka, że za nas walczy nie kto inny, tylko Rosja. Póki co...